ازدواج آسان جوانان راهکاری برای مقابله با کاهش جمعیت در کشور

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

محمدی گفت: با آسان نمودن شرایط ازدواج برای جوانان می توان در کاهش جمعیت و زاد و ولد در کشور اثرگذار بود.

گروه جوان و خانواده"تیتریک"؛ جواد محمدی کارشناس مسائل اجتماعی در گفت و گو با البرزبانو ازدواج آسان جوانان را از جمله راهکارهایی جهت پیشگیری از کاهش جمعیت دانست و اظهار داشت: امروزه مشکلات اقتصادی یکی از دلایلی است که موجب کاهش آمار ازدواج در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سن ازدواج می تواند عواقبی همچون ناباروری و همچنین کاهش زاد و ولد در کشور شود افزود: دلایل دیگری همچون عدم برخورداری از شغل مناسب، مشکلات فرهنگی و اجتماعی و بالارفتن سطح توقعات موجب بالارفتن سن ازدواج می شود.

این کارشناس مسائل اجتماعی ترس از شکست در زندگی توسط جوانان را در خانواده های طلاق از دیگر دلایل عنوان کرد و گفت: متاسفانه جوانان در بسیاری از خانواده ها با دخالت های نابه جای والدین و اطرافیان مواجه می شوند که همین مورد موجب ترس و واهمه از تشکیل زندگی می شود که مبادا انتهای این زندگی به دادگاه خانواده و جدایی بیانجامد.

وی در ادامه تصریح کرد: جوانانی که قصد ازدواج و تشکیل خانواده دارند بهتر است با مراجعه به مشاوره های خانواده نسبت به اقدام خود اطلاعات کافی کسب کنند چراکه می توان با در اختیار قراردادن تصمیمات به مشاورین از تجربیات آن ها بهره برد و بهترین مسیر را انتخاب کرد.

محمدی در پایان گفت: مسئولین نیز باید نسبت به فراهم نمودن شرایط ازدواج آسان برای جوانان همچون پرداخت وام ازدواج در کمترین زمان، بهبود شرایط اقتصادی و ایجاد اشتغال مسیر تشکیل خانواده را برای دختران و پسران تسهیل کنند.

 

انتهای پیام/


ازدواج آسان جوانان,ازدواج آسان جوانان شهریار,ازدواج آسان جوانان تهران,ازدواج آسان جوانان رضوی,کانون ازدواج آسان جوانان,کانون ازدواج آسان جوانان کشور,کانون ازدواج آسان جوانان تهران,کانون ازدواج آسان جوانان در کرج,سایت ازدواج آسان جوانان,کانون ازدواج آسان جوانان ارومیه,...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 48 تاريخ : شنبه 13 شهريور 1395 ساعت: 17:28

close
تبلیغات در اینترنت