نقش خانواده در انتخاب سبک زندگی فرزندان :: بازیگر

نقش خانواده در انتخاب سبک زندگی فرزندان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

در طی این چند سال سبک زندگی جوانان و نوجوانان ما تغییرات زیادی داشته تغییراتی که گاهی منجر به رشد و شکوفایی و گاهی هم باعث عقب نشینی در مسیر یاد گیری و رشد علمی شده است.

گروه سبک زندگی"تیتریک به نقل از فردیسان، در طی این چند سال سبک زندگی جوانان و نوجوانان ما تغییرات زیادی داشته تغییراتی که گاهی منجر به رشد و شکوفایی و گاهی هم باعث عقب نشینی در مسیر یاد گیری  و رشد علمی شده است.

هر چند خدمت کردن به جامعه یکی از اهداف جوانان و نوجوانان کشورمان است اما میزان تلاش برای  دستیابی به هدف کمتر شده است و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در محیط هایی سپری میشود که هیچ رشد و شکوفایی برای  جوان و نوجوان ما در پی نخواهد داشت.

در این میان عوامل خانوادگی مانند تک فرزندی و شاغل بودن هر دو والد بسیار موثر است زیرا این عوامل باعث شده محیط خانواده برای فرزندان محیطی نا اشنا جلوه کند و به دلیل تنهایی توانایی برقراری ارتباط در فرزندان کاهش یافته  بنابراین پارک ها،گیم نت ها و قهوه خانه ها به عنوان محیطی امن و قابل اعتماد برای نوجوانان تبدیل شده است.

چندین راهکار اجتماعی برای این موضوع متصور است از جمله افزایش تعداد فرزندان و کاهش فاصله سنی میان انان  ، فراهم نمودن شرایط آشنایی فرزندان با محیط هم سالان مانند کلاس های قران، باشگاه های ورزشی، مساجد،تقویت باورهای دینی و مذهبی ،ایجاد حس اعتماد به والدین از جمله راهکارهای مبارزه با این معضل اجتماعی است.

البته باید توجه داشت تمامی عوامل در این موضوع نقش دارند و اهمال در هر یک از این موارد باعث افسردگی در سنین نوجوانی شود.

البته لازم است دقت کنیم قبل از آشنایی فرزندان با محیط هایی مانند مدرسه،دوستان و  … پدر و مادراز اصلی ترین عوامل تربیت و رشد کودک و نوجوان هستند و باید با برنامه ای مناسب و اجرای هدفمند آن امکان رشد و تعالی فرزندان را فراهم نمایند

یادمان باشد نوجوانان و جوانان اینده سازان این کشور هستند.

سجاد معاضدی - کارشناس اجتماعی

انتهای پیام/


نویسنده : رضا رضوی بازدید : 24 تاريخ : شنبه 6 شهريور 1395 ساعت: 19:29
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها