نقش خانواده در انتخاب سبک زندگی فرزندان

ساخت وبلاگ
چکیده : در طی این چند سال سبک زندگی جوانان و نوجوانان ما تغییرات زیادی داشته تغییراتی که گاهی منجر به رشد و ... با عنوان : نقش خانواده در انتخاب سبک زندگی فرزندان بخوانید :

در طی این چند سال سبک زندگی جوانان و نوجوانان ما تغییرات زیادی داشته تغییراتی که گاهی منجر به رشد و شکوفایی و گاهی هم باعث عقب نشینی در مسیر یاد گیری و رشد علمی شده است.

گروه سبک زندگی"تیتریک به نقل از فردیسان، در طی این چند سال سبک زندگی جوانان و نوجوانان ما تغییرات زیادی داشته تغییراتی که گاهی منجر به رشد و شکوفایی و گاهی هم باعث عقب نشینی در مسیر یاد گیری  و رشد علمی شده است.

هر چند خدمت کردن به جامعه یکی از اهداف جوانان و نوجوانان کشورمان است اما میزان تلاش برای  دستیابی به هدف کمتر شده است و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در محیط هایی سپری میشود که هیچ رشد و شکوفایی برای  جوان و نوجوان ما در پی نخواهد داشت.

در این میان عوامل خانوادگی مانند تک فرزندی و شاغل بودن هر دو والد بسیار موثر است زیرا این عوامل باعث شده محیط خانواده برای فرزندان محیطی نا اشنا جلوه کند و به دلیل تنهایی توانایی برقراری ارتباط در فرزندان کاهش یافته  بنابراین پارک ها،گیم نت ها و قهوه خانه ها به عنوان محیطی امن و قابل اعتماد برای نوجوانان تبدیل شده است.

چندین راهکار اجتماعی برای این موضوع متصور است از جمله افزایش تعداد فرزندان و کاهش فاصله سنی میان انان  ، فراهم نمودن شرایط آشنایی فرزندان با محیط هم سالان مانند کلاس های قران، باشگاه های ورزشی، مساجد،تقویت باورهای دینی و مذهبی ،ایجاد حس اعتماد به والدین از جمله راهکارهای مبارزه با این معضل اجتماعی است.

البته باید توجه داشت تمامی عوامل در این موضوع نقش دارند و اهمال در هر یک از این موارد باعث افسردگی در سنین نوجوانی شود.

البته لازم است دقت کنیم قبل از آشنایی فرزندان با محیط هایی مانند مدرسه،دوستان و  … پدر و مادراز اصلی ترین عوامل تربیت و رشد کودک و نوجوان هستند و باید با برنامه ای مناسب و اجرای هدفمند آن امکان رشد و تعالی فرزندان را فراهم نمایند

یادمان باشد نوجوانان و جوانان اینده سازان این کشور هستند.

سجاد معاضدی - کارشناس اجتماعی

انتهای پیام/


نقش خانواده در تربیت فرزندان,نقش خانواده در جامعه,نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد,نقش خانواده در سلامت روان,نقش خانواده در ازدواج,نقش خانواده در تربیت دینی فرزندان,نقش خانواده در بهداشت روانی,نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی فرزندان,نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان,نقش خانواده در اجتماع,...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 27 تاريخ : شنبه 6 شهريور 1395 ساعت: 19:29