ازدواج سفید؛ آنچه که نباید دیده می شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

روزگاری آرزوی هر جوانی تشکیل خانواده و ازدواج بود که شاید با این اتفاق همای سعادت بر شانه وی بنشیند ولی اکنون این اتفاقات و نامهربانی ها باعث سرخوردگی و فرار جوانان از این باید و آرزوی دیرینه و درست شده است. جوانانی که دیگر ازدواج را تکامل نمی بینند ، بلکه آن را زندانی می دانند که باید از آن فرار کنند.

گروه سبک زندگی «تیتریک»، به نقل از  هادیان البرز ؛ حجت الاسلام محمد حسین بنی احمدی در یادداشتی با موضوع ازدواج های سفید نوشت؛ نیمی از سال 95 با تلخی ها و شیرینی هایش گذشت و همه آنچه که گذشته به تاریخ پیوسته و درس عبرتی برای آینده پیش روی ما شده است ، خواه خوب باشد و خواه بد. این سالها آبستن حوادثی است که اگر درست به آنها توجه نشود و برای آنها برنامه ریزی صحیحی صورت نگیرد می تواند همه آنچه که حاصل زحمات و خون شهیدان است را مورد خطر جدی قرار دهد.

کم شدن قدرت خرید مردم و شیب تند گرانی محصولات مختلف، جنگ و جدل های سیاسی بین احزاب، برآورده نشدن وعده های انتخاباتی و توقعات مردم از برجامی که قرار بود بسیاری از مسائل و مشکلات مردم را برطرف کند؛ همه اینها باعث ایجاد نوعی تنش در درون و بیرون همه اشخاص و به تبع آن خانواده ها شده است. خانواده که باید محلی برای کسب آرامش برای هر شخصی باشد اکنون به چالش پیش روی هر کسی تبدیل شده است.

روزگاری آرزوی هر جوانی تشکیل خانواده و ازدواج بود که شاید با این اتفاق همای سعادت بر شانه وی بنشیند ولی اکنون این اتفاقات و نامهربانی ها باعث سرخوردگی و فرار جوانان از این باید و آرزوی دیرینه و درست شده است. جوانانی که دیگر ازدواج را تکامل نمی بینند ، بلکه آن را زندانی می دانند که باید از آن فرار کنند. سن جوانان دختر و پسر جامعه کنونی روز به روز در تنهایی افزایش می یابد و از ازدواج خبری نیست و این خود جوانان هستند که باید به دنبال برطف کردن نیاز های روحی و روانی و بدنی خود باشد. از جوان سرد و گرم نچشیده و نا پخته ای که حتی به درستی نیاز ها و راه های بر طرف کردن آنها را نمی شناسد و در زمانه کنونی مورد آماج حملات فرهنگی( که بعضا برایشان از خود ازدواج شیرین تر است ) قرار گرفته است چه توقعی می توان داشت وقتی که مسئولان این جامعه ، بزرگ و کوچک ، خرد و کلان آن ، از والدین گرفته تا سایر مسئولین به دنبال راه چاره ای برای این نیاز بزرگ و این چالش عمیق نیستند.

روز گذشته با واقعیت های بسیار دردناکی روبرو شدم ، نوجوانانی که در سنین 12 تا 13 سالگی اعتیاد را شروع کرده بودند. این یکی از آن زنگ خطرهایی است که باید در گوش هر انسان هوشمند و دینداری به صدا در آید و او را به یاد این آیه از قران کریم بی اندازد که : (وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعاً) هر کس انسانی را نجات دهد انگار تمامی انسانها را نجات داده است.

مشکلاتی که بر سر راه ازدواج جوانان است تنها با خواستن قابل رفع است . خواستی که باید در همه آحاد جامعه وجود داشته باشد و هر کس به میزان مسئولیتش در این مهم سهم دارد . خانواده ها در آسان کردن ازدواج ، مسئولین در فراهم کردن وسایل مورد نیاز ، جوانها با انتخاب درست و سعی و تلاش در زندگی سالم و شاد.

متاسفانه اکنون ما شاهد ان هستیم که جوانان ما از ترس مسئولیت پذیری و بر نیامدن از پس وظایف همسرداری ، و یا از ترس شکست در ازدواج داغ شدن ننگ طلاق بر شناسنامه هایشان از ازدواج کردن می گریزند و بیشتر سعی دارند با روابط آزاد یا به قول خودشان ازدواج های سفید نیازهای خود را تامین کنند.  این فاجعه ای است که نباید دیده می شد ولی اکنون با آن درگیریم و باید با نهایت تلاش از پس آن بر بیاییم.

انتها پیام/

...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 40 تاريخ : يکشنبه 14 شهريور 1395 ساعت: 17:13

close
تبلیغات در اینترنت