مضراتی که مشاهده طولانی‌مدت تلویزیون و رایانه به همراه دارد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یک کارشناس طب سنتی گفت: مشاهده طولانی‌مدت تلویزیون و رایانه علاوه بر مضرات جسمانی می‌تواند باعث بروز خستگی ذهنی, احساس کسالت و نگرانی یا افسردگی شود، همچنین قدرت پردازش ذهنی را به‌ویژه در کودکان کاهش می‌دهد.

گروه طب سنتی"تیتریک"؛ سید جواد علوی درباره سلامت جسم و روح اظهار داشت: متأسفانه امروزه اکثر گفت‌وگوها در محیط‌های اداری و حتی خانوادگی بر سر مسائل مختلف مانند مسائل روز، مسائل سیاسی و... است که خود موجب بروز مشکلاتی مانند سرخوردگی و عصبانیت در افراد می‌شود چرا که در بسیاری از موارد افراد احساس یأس و نامیدی پیدا می‌کنند.

وی درباره مضرات رسانه‌های تصویری افزود: مشاهده طولانی‌مدت تلویزیون و رایانه علاوه بر مضرات جسمانی می‌تواند باعث بروز خستگی ذهنی, احساس کسالت و نگرانی یا افسردگی شود.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: همچنین قدرت پردازش ذهنی را به‌ویژه در کودکان کاهش می‌دهد. بسیاری از متخصصان بر این باور هستند تماشای تلویزیون برای کودکان زیر دو سال ممنوع است، همچنین از طرفی مشاهده تلویزیون در کودکان موجب ضعف ارتباط کلامی و افزایش احتمال پرخاشگری می‌شود.

علوی بیان کرد: برای بسیاری از مردم دنیا شنیدن خبرهای گوناگون از سراسر جهان به‌صورت عادی درآمده اما این کار سودی آن‌چنان ندارد و فقط موجب بروز افکار پریشان در افراد می‌شود.

وی یادآور شد: بهتر است که افراد روزه خبری بگیرند و خود را از شنیدن اخبار ناگوار تا حد امکان دور نگه دارند چون در درازمدت موجب بروز استرس اضطراب و سرخوردگی در افراد می‌شود.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: بهتر است که افراد یک هفته در ماه خود را از مسائل تنش‌زا از جمله تماشای اخبار، فیلم‌های خشونت‌بار و حتی خواندن مطالب تنش‌زا در رسانه‌های تصویری و بصری و سمعی پرهیز کنند که تا حدی به حفظ سلامت روح آنها کمک می‌کند.


...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 18 تاريخ : شنبه 6 شهريور 1395 ساعت: 18:23