تاثیر شیمی درمانی بیمار قبل از جراحی سرطان مثانه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یک متخصص اورولوژی، تاکید کرد: شیمی درمانی قبل از جراحی مثانه حدود ۷ الی ۱۵ درصد به زنده ماندن بیمار کمک می کند.

گروه سلامت"تیتریک"؛ دکتر حسین جمشیدیان در اختتامیه کنگره سالیانه انجمن اورولوژی ایران گفت: سرطان مثانه یکی از کشنده‌ترین سرطان‌های دستگاه ادراری است که در صورت عدم درمان به موقع ممکن است تومور رشد کرده و به خارج از مثانه گسترش پیدا کند.

وی افزود: رشد سلول های سرطانی در دیواره مثانه که در بیشتر موارد به شکل یک توده گل کلمی است، در صورت عدم درمان، ممکن است رشد کرده، به خارج مثانه گسترش یابد و یا حتی به اعضای دور دست اندازی کند.مهمترین عامل ابتلا به سرطان مثانه مصرف سیگار است و میزان خطر بستگی به مدت و مقدار مصرف سیگار دارد.

این متخصص اورولوژی در خصوص شیمی درمانی قبل از جراحی مثانه گفت: در مواردی که توده درگیری عضله داشته باشد یا احتمال درگیری خارج از مثانه و یا اینکه شک به وجود غده لنفاوی مثبت شود می توانیم از شیمی درمانی به عنوان کاهنده متاستاز دوردست به صورت سلولی و در زمان جراحی یا بعد از جراحی می تواند باعث درگیری ارگانهای دوردست شود استفاده کنیم.

جمشیدیان ادامه داد: این احتمال متاستاز با استفاده از کپی برداری چه قبل از جراحی که به نام نیواجوانت تموتراپی و یا بعد از جراحی به نام اجوانت تموترایی گفته می شود.

بازرس انجمن اورولوژی ایران گفت: نظرهای مختلف در مورد نقش شیمی درمانی وجود دارد که به نظر می رسد که اگر قبل از جراحی داده شود موثرتر خواهد بود و حدود ۷ الی ۱۵ درصد به زنده ماندن بیمار کمک کند و اگر به هر علتی بیمار برای درمان جراحی نشود و در صورت متاستاز یا غدد لنفاوی درگیر و یا تهاجم به لگن وجود داشته باشد از شیمی درمانی بعد از جراحی استفاده می شود.

مهر


تاثیر شیمی درمانی بر اطرافیان,تاثیر شیمی درمانی,تاثیر شیمی درمانی در سرطان ریه,تاثیر شیمی درمانی بر,تاثیر شیمی درمانی بر سرطان,تاثیر شیمی درمانی بر کبد,تاثیر شیمی درمانی بر قلب,تاثیر شیمی درمانی بر باروری مردان,تاثیر شیمی درمانی بر باروری,تاثیر شیمی درمانی در سرطان لوزالمعده,...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 17 تاريخ : شنبه 6 شهريور 1395 ساعت: 13:16

close
تبلیغات در اینترنت