فواید پرتقال در پیشگیری از بیماری های قلبی و دیابت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مطالعات نشان می دهد مصرف بیشتر مرکبات نظیر لیمو و پرتقال می تواند به حفظ سلامت و همچنین پیشگیری از تاثیرات مضر ناشی از چاقی کمک کند.

گروه تغذیه"تیتریک"؛ مرکبات حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان های گروه موسوم به فلاوانون ها هستند. زمانیکه انسان ها رژیم غذایی پرچرب مصرف می کنند مقداری چربی در بدن شان تجمع پیدا می کند. سلول های چربی انواع اکسیژن واکنشی بیشتری را تولید می کنند که می تواند در فرایندی موسوم به فشار اکسایشی به سلول ها آسیب برسانند.

این فشار اکسایشی همراه با التهاب موجود در افراد چاق موجب ریسک ابتلا به بیماری قلبی، بیماری کبدی و دیابت می شود.

پائولا فریرا، عضو تیم تحقیق از دانشگاه استادول پالیستا برزیل، در این باره می گوید: «نتایج ما نشان می دهد که در اینده می توانیم از فلاوانون های مرکبات برای پیشگیری یا به تاخیر انداختن بیماری های مزمن ناشی از چاقی در انسان ها استفاده کنیم.»

وی در ادامه عنوان می کند: «در این مطالعه ما شاهد کاهش وزن ناشی از مصرف مرکبات نبودیم.»

به گفته محققان، حتی بدون کاهش وزن، میوه های خانواده مرکبات می توانند با کاهش فشار اکسایشی، آسیب کمتر به کبد و کاهش ریسک های ناشی از سایر بیماری های مرتبط با چاقی، به حفظ سلامت کمک کنند.

مهر

فواید پرتقال در بارداری,فواید پرتقال در دوران بارداری,فوايد پرتقال در بارداري,خواص پرتقال در بارداری,خواص پرتقال در دوران بارداری,خواص پرتقال در لاغری,خواص پرتقال در طب سنتی,فواید خوردن پرتقال در بارداری,فواید آب پرتقال در بارداری,فواید اب پرتقال در صبحانه,...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 14 تاريخ : چهارشنبه 3 شهريور 1395 ساعت: 0:25